
| Parameter | Value |
|---|---|
| Trip Current | 22 A |
| Maximum Resistance 1 Hour (R1max) | 10 mΩ |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Current Rating | 100 A |
| Minimum Resistance Initial (Rmin) | 3 mΩ |
| Voltage Rating | 16 V |
| Packaging | Bulk |
| Hold Current | 11 A |
| RoHS | Compliant |
Stock: 2
Distributors
pcbx
Unit Price$0.15178
Ext.Price$0.15178
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.15178 | $0.15178 |
| 10 | $0.14794 | $1.47940 |
| 50 | $0.14613 | $7.30650 |
| 100 | $0.14434 | $14.43400 |
